Świąteczna przypominajka

To nie będzie kolejny artykuł z serii: lista 10 najgorętszych prezentów sezonu. Nie będzie też o nowatorskich, kulinarnych, świątecznych podróżach. Nie znajdziesz tu także treningu „Jak stracić 10kg od Wigilii do Sylwestra”.

To artykuł – przypominajka o tym, po co są Święta.

Zaczynasz od listy prezentów. Myślisz, głowisz się co podarować by nikogo nie rozczarować. Ostatecznie wybierasz najprostszą z opcji: podrzuć link ze swoim prezentem. Pamiętasz, kiedy byłaś dzieckiem, moment otwierania prezentu? Tą ciekawość, niecierpliwość? Odbieramy ją sobie jako dorośli w imię tego żeby było tak jak chcemy. Co z tego, że dostaniesz skarpety czwarty rok z rzędu? To nie są zwykłe skarpety. To skarpety od Twojej Babci. W tych potocznych skarpetach jest zawarta pamięć o Tobie, troska żeby było Ci ciepło i radość z tego, że Babcia kolejny rok może Ci te skarpety osobiście dać.

Choinka. Kiedyś zwieńczenie świątecznych przygotowań w wigilijny poranek. Dziś cały rytuał, od wyboru drzewka spośród 5 odmian na 10 dni przed Wigilią, przez ozdoby w stylu glamour, po niezbędny krok czyli bitwa na lajki pod zdjęciem choinki na fejsie. Pamiętam ręcznie robione papierowe ozdoby, kilometrowe łańcuchy klejone z pasków papieru kolorowego, wszędzie czepiające się „włosy anielskie”. Gdzie to wszystko się podziało? Gdzieś pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.

Zamiast kolęd puszczasz w tle christmasowe songi. Znasz je wszystkie na pamięć, jednocześnie gubiąc się w drugiej zwrotce „Wśród nocnej ciszy”.

Są tacy, którym zima straszna i wybierają święta w tropikach. „Następne Święta spędzimy razem” – mówią. Często jest tak, że te następne Święta nie nadchodzą dla wszystkich i wtedy pozostaje żal. Bo święta to czas rodzinny, nieprzekładalny. To Ty dla Rodziny i Rodzina dla Ciebie.

Mówisz „bez przesady”?

Możliwe, że się starzeje. Możliwe, że wiele się zmienia odkąd masz dzieci lub jesteś po przejściach.

Dla każdego Święta to inny czas. Dla jednych czas radości, dla innych smutku bo zmagają się z problemami, stratą kogoś bliskiego; dla jeszcze innych to czas zwykłego odpoczynku i przymusowy pobyt przy stole, w tle myśląc tylko o kanapie i telewizorze.

A jaki ten czas jest dla Ciebie? Co Ci daje? Co Ty dajesz w tym czasie swoim bliskim? Czego od nich oczekujesz? I nie mówię tu o Porsche i diamentowej kolii 😊

 

 

Reklamy

3 myśli w temacie “Świąteczna przypominajka”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s