[Recenzja] Rywalka – Sandie Jones

Przeczytałam ostatnio książkę. Nawet kilka. A może i kilkanaście, Nie wiem. Odkąd mam więcej czasu na czytanie, nie liczę ich, a je chłonę 🙂 Wśród nich jest jedna, którą tąpnęła mną tak, że ta recenzja musiała powstać.

Jeśli zamierzasz sugerować się opisem fabuły, który znajdziesz na okładce książki – nie wysilaj się. Nic nie jest tak oczywiste, jak Ci się wydaje. Jeśli spodziewasz się klasycznej potyczki relacji synowa – teściowa – znajdziesz tu coś więcej. Jeśli spodziewasz się opisów płomiennego romansu pomiędzy dwojgiem młodych ludzi – zdziwisz się. Jeśli szukasz książki o miłości to nie ten adres.

Sandie Jones wykonała świetną robotę. Połączyła klasyczną, z domieszką czarnego, gorzkiego humoru, relację przyszłej synowej z matką jej ukochanego; toksyczność nadopiekuńczej miłości ze wspierającą przyjaźnią, na którą zawsze możesz liczyć. Czytając książkę wciągasz się w znajomość dwojga ludzi, przytakujesz Emily lub przyklaskujesz Pammie, która stanowi świetny przykład, zniechęcającej do wspólnej drogi, teściowej. Nie wiesz czy w Adamie widzisz przyszłego męża czy nadgorliwego, zakochanego w swojej matce syna. W tle jest rodzinna tragedia, która mocno wpływa na rozwój wydarzeń w tym toksycznym trójkącie. To zderzenie dwóch wyrazistych postaci walczących – wydawać by się mogło – w tym samym celu – o miłość i prawo do tego samego mężczyzny.

Która z nich przeciągnie tą linę na swoją stronę?

Która z nich wygra to starcie?

I ostatecznie, czy warto je wygrać i za jaką cenę?

„Rywalka” to historia, która wciągnie Cię bez reszty.

Polecam ja i http://www.czytam.pl 🙂

Reklamy

5 myśli w temacie “[Recenzja] Rywalka – Sandie Jones”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s